Розпочалась реєстрація на ЗНО 2022

За повідомленням УЦОЯО:

З 1 лютого розпочинається реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

У пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання по всій Україні очікують на понад 390 тисяч учасників тестування, які цього року завершать здобуття повної загальної середньої освіти: це і випускники шкіл, і учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. У тестуваннях також зможуть узяти участь випускники закладів загальної та вищої освіти минулих років.

ЗНО буде проведено з тринадцяти навчальних предметів. Учасники матимуть змогу пройти тестування державним коштом щонайбільше з п’яти.

Той, хто  бажатиме скласти понад п’ять навчальних предметів,  зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Так, щоб додатково скласти іноземну мову (англійську, німецьку, іспанську або французьку), потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.

На запит учасників завдання сертифікаційних робіт з  історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії перекладуть кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Докладніше про особливості ЗНО/ДПА-2022  ‒ на YouTube-каналі УЦОЯО і в Путівнику учасника ЗНО.

Реєстрація

Український центр оцінювання якості освіти для всіх охочих зареєструватися для участі в ЗНО підготував відеоінструкцію, з якої випускники шкіл, учні та студенти професійно-технічних закладів освіти, коледжів  і випускники минулих років дізнаються про те, на що варто зважати до, а також під час реєстрації.

Скориставшись сервісом «Зареєструватися», розміщеним на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, потрібно створити реєстраційну картку. Для цього слід підготувати одну фотокартку розміром 3 × 4, що відповідає досягнутому віку, і зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові (за наявності)). Випускники минулих років, окрім копії паспорта, мають зробити копію свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти.

Особливу увагу під час створення реєстраційної картки учасникам, які у поточному році завершують здобуття загальної середньої освіти, варто звернути на вибір предметів ДПА та ЗНО. Їм треба вибрати чотири предмети для проходження ДПА  і позначити, чи бажають вони отримати з них результат за шкалою 100‒200 балів. За потреби можна вибрати ще й п’ятий предмет для проходження ЗНО. Випускники минулих років вибирають навчальні предмети лише для проходження ЗНО.

Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, у якому навчається учень/студент.

Щодо випускників минулих років, то вони зможуть зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.

Потенційні учасники тестування, які вже передали свої реєстраційні документи до регіонального центру, зможуть самостійно перевірити стан їх опрацювання. Для цього потрібно ввести номер реєстраційної картки в поле спеціального сервісу «Стан опрацювання документів».

Реєстрація для участі в додатковій сесії

Цьогоріч додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено з 23 червня до 15 липня включно.

Для участі в ній:

  • в основний період реєстрації (з 1 лютого до 9 березня включно) зможуть подати документи особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або розташованих на лінії зіткнення, або переселилися з них; вибрали для проходження зовнішнього незалежного оцінювання два навчальних предмети, тестування з яких відбувається під час основної сесії в один день; у рік проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчаються за кордоном; за релігійними переконаннями не можуть взяти участі у зовнішньому незалежному оцінюванні з окремого(-их) навчального(-их) предмета(-ів), що проводять у певні дні; вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього незалежного оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії; у період проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з окремих навчальних предметів братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном;
  • у додатковий період реєстрації (протягом 5‒17 травня) зможуть подати документи особи, які брали участь в антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях; живуть на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополь або на території Донецької чи Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень; за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах; мають проходити ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації; не змогли зареєструватися під час основного періоду реєстрації і проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, який буде надіслано учасникові в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання. Індивідуальні конверти особам, які проходять ДПА у формі ЗНО, буде  надіслано на адресу навчального закладу, іншим особам – на адресу, зазначену в реєстраційній картці.

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти для кожного учасника ЗНО створено інформаційну сторінку, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та PIN-кодом, зазначеним у ньому.

До 29 квітня 2022 року на інформаційних сторінках  буде розміщено запрошення-перепустки з адресами пунктів проведення тестувань.

Спеціальні умови для учасників з особливими освітніми потребами

Український та регіональні центри оцінювання якості освіти створюють більше 20 різних додаткових (спеціальних) умов.

Так, наприклад, для учасників із вадами опорно-рухового апарату добирають пункти тестування з пандусом або ж такі, де можна проїхати на інвалідному візку, є відповідна туалетна кімната.

Для учасників із вадами слуху дозволено мати слуховий апарат, а для тих, хто зовсім не чує і володіє мовою жестів, в аудиторії працюватиме сурдоперекладач.

Для учасників із вадами зору є кілька варіантів: додаткове освітлення, використання лупи як механічного апарата, тестовий зошит, надрукований 16 кеглем або ж рельєфно-крапковим шрифтом Брайля. Однак такими зошитами можуть бути забезпечені тільки учасники  додаткової сесії. Цьогоріч шрифтом Брайля буде надруковано зошити із тестовими завданнями з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Аби для учасника/учасниці створили якусь із зазначених умов, він/вона  має надати відповідний медичний висновок.

Докладна інформація про процедуру реєстрації — у рубриці «Процедура реєстрації».

За матеріалами УЦОЯО

Розпочалась реєстрація на ЗНО 2022
Прокрутка вгору